Кубан Краснодар постигна ценна победа с 2:0 над тима на Том Томск в първа среща от 24-ия кръг на руската Премиер лига.

Общо трима българи взеха участие в този двубой, като двама от тях престояха на терена по 90 минути. В състава на Кубан попаднаха националите Ивелин Попов и Станислав Манолев, който бе заменен в началото на второто полувреме от Георге Букур. В редиците на Том пък бе бившият играч на Левски Живко Миланов.

Попето беше един от най-добрите на терена и реализира второто попадение за своя отбор. Капитанът на "лъвовете" вкара след подаване на Лоренцо Малгарехо в 85-ата минута.

Първото попадение бе дело на Игор Армаш в 66-ата минута след груба грешка на противниковия вратар Петър Васек.

Във временното класиране и преди изиграването на всички останали срещи от кръга, Кубан е 10-и с 28 точки, а Том е в опасната зона на 13-а позиция с 20 пункта.