Ивелин Попов изигра силен мач и допринесе за победата на своя Ростов с 4:1 при гостуването на бившия отбор на българина - Спартак Москва в 19-ия кръг на руската Висша лига.

Полузащитникът изпусна дузпа, но след това се реваншира с асистенция за третия гол на Ростов. Попов не успя да отбележи от бялата точка в самия край на първото полувреме, когато резултатът бе 1:0 в полза на Ростов. Още в началото на мача халфът получи и жълт картон.

Ростов поведе с гол на Бактийор Зайнутдинов в 22-а минута, а Алексей Йонов направи 2:0 в 53-а минута. Дмитрий Чистяков отбеляза трети гол след асистенция на Ивелин Попов в 79-а минута, а Есекиел Понсе върна един гол за Спартак две минути по-късно. Крайното 4:1 за Ростов оформи Зайнутдинов с втория си гол в мача.