Иван Стоянов започна като титуляр за своя отбор Алания Владикавказ, който загуби с 2:3 като домакин на Криля Советов в мач от 23-тия кръг на руското първенство.

Стоянов, който бе махнат от окончателния списък на Лотар Матеус за мача с Уелс, поигра 43 минути преди да бъде заменен от Арсен Хубулов още преди края на първата част.

Другият българин в състава на Алания – Иван Иванов остана на резервната скамейка на своя отбор.

Гостите от Самата поведоха с 3:0 до 75-та минута след голове на Олег Самсонов (32’), Ибрагим Цалагов (40’) и Павел Яковлев (75’). Алания успя в рамките на три минути да намали резултата до 2:3 чрез Александър Маренич и Марат Бикмаев, но за повече домакините нямаха сили.

В класирането Алания е на 13-о място с 23 точки, само на една от зоната на изпадащите, където е именно тимът на Криля Советов.