Българският национал Чавдар Янков започна като титуляр при победата на неговия Хановер 96 срещу Борусия Мьонхенгладбах с категоричното 5:1.

Това бе първи мач сред стартовите 11 за халфа след близо едногодишна пауза заради контузии. Той влезе като резерва в миналия мач на Хановер, а преди седмица се появи и на терена в Подгорица при равенството 2:2 между Черна гора и България.

Янков остана на терена до 80-тата минута, когато бе заменен от Сержо Пинто.

Шаболд Хушчи (32’, 47’) и Ян Шлаудраф (43’, 67’) бяха точни по два пъти за успеха на домакините, а Микаел Форсел си отбеляза автогол в 86-тата минута. Почетното попадение за Гладбах отбеляза Роб Френд в 54-тата минута.

В другия мач от неделната програма на Бундеслигата Бохум победи Арминия Билефелд с 2:0. Головете за успеха в рамките на 4 минути между 22-рата и 26-тата отбелязаха Марчин Миециел и Марк Пфертцел.