И уволнението на Феликс Магат не промени пропадането на Фулъм. В първия си мач без немеца, лондончани загубиха с 0:1 като домакини на Блекбърн в мач от осмия кръг на Чемпиъншип.

Българският национал Николай Бодуров до този момент бе неизменен титуляр в схемата на Магат, но временният мениджър Кит Саймънс го остави на резервната скамейка.

Именно заместникът на Бодуров Шон Хътчинсън обаче бе с главна вина за поражението, тъй като в края на първото полувреме получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

През втората част Блекбърн стигна до победата, благодарение на гол на Джордан Роудс в 58-ата минута.

В класирането Фулъм остава на последно място с едва 1 точка от 8 мача, докато Блекбърн е на 9-а позиция с 13.