Николай Бодуров записа поредните си 90 минути с екипа на новия си отбор Фулъм, който обаче записа пореден провал от началото на сезона в Чемпиъншип. В мач от 6-ия кръг лондончани загубиха тежко с 0:3 като гости на Рединг.

Мениджърът на Котиджърс Феликс Магат отново заложи на Бодуров в центъра на отбраната си, където българският национал си партнираше с Бърн. Неговите усилия обаче не бяха в състояние да спрат домакините.

Резултатът бе открит в 15-ата минута, в която Джордан Обита центрира към Глен Мъри, който с глава вкара в долния десен ъгъл на вратата на Габор Кирай.

Ситуацията за Фулъм се утежни 3 минути по-късно заради директен червен картон на нападателя Мат Смит.

В 54-ата минута отново Глен Мъри бе точен за 2:0 след нов гол с глава, а втора асистенция записа Обита.

Малко след това Бодуров можеше да вкара дебютен гол за Фулъм, след като засее с глава центриране на Крис Дейвид от фаул. Ударът на българина обаче излезе в аут.

Крайното 3:0 бе оформено в 85-ата минута от Ник Блекман след точен удар в долния десен ъгъл.

В класирането Фулъм остава твърдо на последното 24-о място с едва 1 точка от 6 мача, докато Рединг е на девета позиция с 10 точки.