Българският полузащитник Георги Пеев изигра отличен мач за своя Амкар при победата с 2:1 над Спартак Москва. Халфът бе с основна заслуга за спечелените три точки, отбелязвайки първия гол за своите, с което изведе тима си напред в резултата.

Освен попадението си, българинът бе в основата на почти всичко интересно пред вратата на Спартак. Компания на Пеев в титулярния състав на треньора Станислав Черчесов правиха и другите трима българи – Захари Сираков, Петър Занев и Благой Георгиев.

И четиримата останаха на терена до последния съдийски сигнал, а Георгиев и Сираков бяха декорирани с жълти картони. Асистенция за гола на Пеев направи именно Сираков, който го намери с глава, а бившият халф на Локомотив София технично я прати в мрежата за 1:0. Моменти по-късно домакините можеха да вкарат втори гол, но Гол стреля в страничния стълб на вратата.

Веднага след подновяването на играта през второто полувреме гостите от Спартак успяха да изравнят след гол на Павел Яковлев. Все пак Амкар изтръгна важните три точки След точно изпълнение на Мартин Якубко. Нападателят се разписа в 66-ата минута.

Три минути преди края на срещата Спартак остана с човек по-малко на терена след втори жълт картон за Инсауралде.

След успеха си „българският Амкар“ се изкачи на шесто място с актив от девет точки, докато футболистите на Спартак останаха на трета позиция с две точки повече.