Докато българският национален отбор играе евроквалификацията си срещу Люксембург, неповиканият от Димитър Пенев - Цветан Генков, играе по руските терени.

Голмайсторът на А група за изминалия сезон се разписа а асистенция при равенството на своя Динамо Москва срещу втородивизионния Спортакадемклуб. Приятелската среща между двата столични клуба завърши 1:1.

Българинът Цветан Генков остана на терена през целите 90 минути, като успя да запише асистенция в 66-та, когато Динамо изравни резултата чрез португалеца Дани.

Бившият играч на Локомотив София центрира в наказателното поле, намери своя съотборник, който реализира единственото попадение за домакините.

През първото полувреме Цветан Генков пропусна да открие резултата, като единствено чудесната намеса на вратаря на Спортакадемклуб успя да спаси втородивизионния тим. Голът за гостите падна малко след това, в 20-та минута, след като Панов проби по левия фланг и реализира отблизо.

До края на срещата българският нападател имаше възможност да изведе своя отбор напред, но до втори гол не се стигна и съдията даде последния съдийски сигнал при резултат 1:1.