Мениджърът на Манчестър Сити Свен Йоран Ериксон за пореден път се изказа ласкаво за Мартин Петров. След двубоя за Купата на Англия, в който българският национал се представи на ниво, специалистът нямаше как да не отбележи добрите изяви на крилото.

Вчера Манчестър Сити излъга с 1:0 Уест Хем и се класира за четвъртия кръг на надпреварата. Мартин остана на терена през всичките 90 минути, като националът направи силна втора част и бе в основата на успеха.

„Мисля, че Петров изглеждаше фантастично за пореден път. Елано също се представи добре”, каза треньорът.

„Смятам, че Уест Хем също се представи на ниво. Ние ги победихме два пъти през този сезон, а след този успех трябва да сме много щастливи”, добави Свен Йоран Ериксон.

Тимът на Мартин Петров и Валери Божинов ще гостува в четвъртия кръг на Шефилд Юнайтед. По този повод Ериксон заяви, че според него този мач може да се окаже доста по-труден, отколкото изглежда на хартия.