Водените от български специалисти казхстански тимове на Атирау и Иртиш допуснах поражения в поредния кръг от местното първенство.

Иртиш на Димитър Димитров - Херо загуби с 2:3 при гостуването си на Тобол, като до почивката губеше с 0:2. За Иртиш головете отбелязаха бившият футболист на Ботев Пловдив Томаш Иршак и Шота Гиралашвили, но те не бяха достатъчни поне за равенството.

Тимът на Стойчо Младенов - Атирау загуби с 1:2 от Ордабаси Шимкент. Тимът на българския специалист откри резултата в 29-ата минута чрез Коробкин, но в 33-та остана с човек по-малко след като Шабалин беше изгонен.

В последните 5 минути домакините обърнаха резултата с голове на Гогуа от дузпа и Тунгушбаев.

В класирането Иртиш е на второто място с актив от 38 точки, а Атирау е на 7-ото с 24 след 19-ия кръг. Така тимът е на 1 точка от влизане в първата шестица, което е и целта на тима. В момента на 6-ото място е заето от Тобол.