Българското дерби в руското първенство Динамо МоскваАмкар Перм завърши при нулево равенство.

За втори път в официален мач за столичани влезе голмайсторът на А група от миналия сезон Цветан Генков. Като титуляри за отбора от Перм се появиха Георги Пеев, Мартин Кушев и Захари Сираков.

Двата отбора не успяха да излъчат победител и завършиха при 0:0 в срещата от 17-я кръг на шампионата на Русия. Въпреки това, местните коментатори посочват в материалите си, че отборът на Амкар е имал по-добри отигравания и е бил по-близо до победното попадение.

Георги Пеев изпусна на няколко пъти да изведе своя отбор напред в резултата, като най-чистото положение бе в 61-та минута, когато българинът стреля, но вратарят на домакините отрази удара му.

Другият българин в тима от Перм Мартин Кушев бе заменен в 74-та минута на двубоя, за сметка на това Цветан Генков влезе 3 минути по-рано, но не успя да помогне на своя отбор.

След нулевото равенство Динамо Москва се намира на трето място в класирането с 26-точки след Зенит и Спартак Москва, докато Амкар Перм е на 9-а позиция с 20 точки.