Българинът Цветан Генков дебютира за Динамо Москва при победата с 1:0 над ЦСКА от 16-ия кръг на руския шампионат.

Голмайсторът на А група влезе като резерва в 69-та минута вместо Пименов, който реализира единственото попадение в двубоя в 43-та.

Срещата се игра на стадион „Динамо”, въпреки че ЦСКА бе домакин.

Според руските футболни коментатори българинът се е включил много активно в мача. В 82-та минута Цветан Генков изпусна да вкара първия си гол от около 10 метра за новия си отбор, след като остана сам срещу вратаря на „червените”.

Бившият играч на Локомотив София подписа с руския клуб в началото на миналия месец, а договорът му влезе в сила от 1 юли.

Генков дебютира в официална среща за Динамо Москва по-рано от очакваното, тъй като трансферният прозорец в Русия е вече отворен.

След победата момчетата на Андрей Кобелев излязоха на трето място във временното класиране с 25 точки след Зенит и Спартак Москва, преди да са завършили останалите срещи от кръга.