Докато Станимир Стоилов бе зает да става шампион на Казахстан за четвърти път в Астана, и друг българин остави ярка следа във финалния 33-и кръг на тамошното първенство. Нападателят на Ордабаси Преслав Йорданов реализира хеттрик при успеха с 3:2 над опашкаря Окжетпес.

Пълководецът Мъри покори Казахстан за 4-и път!

Реално мачът беше без значение за тима на 28-годишния българин, тъй като Ордабаси вече си бе осигурил предсрочно третото място в крайното класиране и съответно участие в Лига Европа през следващата кампания. Победата само съхрани аванса на 10 точки пред четвъртия Иртиш Павлодар, който също спечели финалния си дуел (1:0 над Шахтьор Караганда).

На своя „Кажмукан Мунайтпасул” Ордабаси показа лека липса на фокус през първото полувреме. Това позволи на Окжетпес, финиширал на последното 11-о място, да открие резултата в 41-ата минута чрез Тимур Досмагамбетов.

След паузата домакините бързо-бързо изравниха чрез първия гол на Йорданов (51’), но съвсем скоро отново изоставаха в резултата. В 56-ата минута Олег Недашковский се разписа за 1:2 и се канеше да развали празника за противника.

Резултатът се запази в този вид чак до 80-ата минута. Тогава Йорданов възстанови равенството, а 7 по-късно реализира още веднъж за чудесната победа.

Личната равносметка за Йорданов в първенството на Казахстан за 2017-а сочи 17 мача и 4 гола.