Университатя (Крайова) с българите Христо Златински и Апостол Попов в състава си победи с 1:0 като гост срещу последния в класирането Петролул (Плоещ) в мач от 11-ия кръг на румънското първенство.

Защитникът Попов остана на терена през целия двубой, а националът Златински получи втори жълт и съответно червен картон в добавените минути на втората част.

Голът за Университатя реализира Андрей Иван още във втората минута на мача.

След този успех отборът от Крайова се намира на седмо място с 15 точки.

В друга среща от кръга българите Пламен Илиев и Радослав Димитров играха по 90 минути за равенството на Ботошани 1:1 у дома срещу Динамо (Букурещ).

Аржентинецът Гонсало Джордано даде аванс за домакините, но в края на първата част камерунецът Марсел Есумбе изравни за столичани.

Ботошани е на 12-о място с 8 точки, докато Динамо е на четвърта позиция с 18 точки. /БТА