Румънският Ботошани с Радослав Димитров и Пламен Илиев сред титулярите записа трета поредна загуба в местното първенство. В мач от 9-ия кръг тимът на българите претърпя поражение с 1:3 като гост на ЧФР Клуж.

С хеттрик за гостите се отчете испанецът Кристиан Лопес, който се разписа на два пъти преди почивката и веднъж след нея.

За Ботошани точен от дузпа бе Вашвари, но това бе всичко, до което гостите стигнаха. Пламен Илиев и Ради Димитров записаха пълни 90 минути без да направят нещо запомнящо се. През втората Ботошани дори остана с човек по-малко, след като Стелиан Куку си изкара два жълти картона в рамките на 6 минути.

Така отборът заема 12-ото от 14-те места в елита с едва 6 точки. Лидер е Астра с 20.