Българският национал Валери Божинов получи сравнително ниска оценка за играта си срещу Фиорентина в снощната среща от турнира за Купата на Италия. Тимът на нападателя Парма победи „виолетовите” с 2:1 след продължения.

Според местния вестник „Гадзета ди Парма” Божинов заслужава за 80-те минути на терена оценка 5.5. Изданието описва две ситуации, които Валери пропусна преди почивката, както и липсата на късмет в определени периоди от срещата.

Най-висока оценка логично има Ернан Креспо, който се появи на мястото на Божинов десет минути преди края на редовното време. Ветеранът от Аржентина заби две попадения в края на продълженията, с които обърна развоя на двубоя. Малко по-рано резервата на Фиорентина Сантана вкара дебютното попадение в мача.

С успеха си Парма продължава напред в турнира и вече е първият четвъртфиналист. „Дуковете” стартираха по-късно с участието си в надпреварата, защото миналата година приключиха в първата осмица на местния шампионат.