Отборът на Болтън постигна забележителен обрат при домакинството си на Бирмингам в мач от трети кръг на Висшата лига, като стигна до равенство 2:2, след като до 71 минута изоставаше с два гола и играеше с човек по-малко.

Мартин Петров започна титуляр за домакините но се наложи да бъде заменен още в 39-та минута, за да влезе на негово място резервният вратар на Болтън Адам Богдън. Титулярният страж на отбора Юси Яскелайнен бе изгонен три минути по-рано, защото удари в лицето Роджър Джонсън от гостите.

Мачът започна отлично за Бирмингам, които поведоха още в 4-та минута с попадение на Джонсън от близко разстояние. Второто полувреме започна по-същия начин, като в 51-та минута Гарднър покачи резултата на 2:0.

Болтън успяха да изравнят само за 10 минути, след като първо капитанът Кевин Дейвис отбеляза дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу него, а в 81-та минута Роби Блейк вкара прекрасен гол от пряк свободен удар.