Болтън записа първа победа за новия шампионат в Премиършип, като българският национал Мартин Петров игра почти цял мач при успеха. Съставът, воден от Оуен Койл, се наложи като гост с 3:1 над Уест Хем в мач от втория кръг на английския шампионат.

В първия двубой от Висшата лига Болтън направи 0:0 с Фулъм, а българинът отново бе изваден в самия край на срещата преди седмица.

На няколко пъти крилото демонстрира чудесните си бързи пробиви, но така и не успя да се разпише, въпреки че бе близо до това малко преди почивката на мача.

Съставът, воден от Аврам Грант, пропиля чудесна възможност да поведе в резултата още през първото полувреме. Главният рефер показа бялата точка след нарушение срещу Карлтън Коул, който обаче при удара подходи изключително аристократично, стреля слабо - по земя, а вратарят на Болтън спаси удара му.

Малко след почивката Болтън успя да вкара първото попадение в мача, но не без помощта на съперниковия играч Матю Ъпсън, който си вкара автогол. До края на мача на два пъти още се разписа Елмандер, като между неговите два гола и Уест Хем получи право да изпълни втора дузпа в 79-та минута, когато вече Ноубъл бе точен. По този начин Болтън и Уест Хем завършиха при резултат 3:1.