Алания Владикавказ победи като гост Сибир Новосибирск с 2:1 в мач от 20-тия кръг на руското първенство. Двубоят обаче мина без българско участие. Иван Иванов не бе в групата на Алания, а Иван Стоянов остана на резервната скамейка на своя отбор.

Бившият играч на Славия Стив Ренет бе титуляр за Сибир.

Евгений Зиновйев откри резултата за домакините в 11-та минута и по всичко изглеждаше, че Сибир ще вземе победата, когато в края на мача Алания нанесе своя удар.

Ибрахим Гнану изравни в 90-та минута, а в даденото от съдията продължение Бабджиде Бабатунге донесе успеха за тима от Владикавказ.

Успехът даде глътка въздух за Алания в борбата за оцеляване и в същото време направи задачата на Сибир много трудна. Тимът на двамата Ивановци е 13-ти с 19 точки, на 6 от опасната зона. Сибир пък е на последното 16-о място с 12 точки.