Бешикташ разби с 4:0 като гост Ризеспор на Мартин Минчев. Българският национал започна мача от пейката, но се появи в игра в на мястото на Анил Яшар в 52-ата минута. "Черните орли" изиграха един от най-добрите си мачове през този сезон, в който се намира в сериозна криза.

Турският гранд днес представи новия си треньор Фернандо Сантош, а срещата беше ръководена от Сердар Топрактепе.

Бешикташ поведе още в 4-ата минута с гол на Милот Рашица. След това две попадения вкара 18-годишният нападател Семих Кълъксой. Младокът удвои в края на първата част, а в две минути след подновяването на играта вкара втория си гол в мача.

Крайният резултат оформи Дженк Тосун в 79-ата минута.

С успеха Бешикташ събра 32 точки и заема 4-о място във временното класиране на Суперлигата. Ризеспор е с три точки по-малко.