Отборът на Керала Бластър се наложи с минималното 1:0 над Нортийст Юнайтед като гост в мача от 16-ия кръг на индийската Супер лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Уесли Браун в 28-ата минута. Българинът Димитър Бербатов започна като резерва на "Индира Ганди Атлетик Стейдиъм".

В началото на първата част Керала стоеше по-добре на терена, като тимът дори достигна до греда малко преди съотборникът на Берба в Манчестър Юнайтед Браун да се разпише в 28-ата минута с глава след изпълнен ъглов удар.

Българският нападател влезе в игра в 68-ата минута. Десет минути по-късно Бербатов демонстрира отличен поглед върху играта и намери Бадвинсон на отлична позиция. Той от своя страна съумя да се обърне и да отправи удар, но до втори гол не се стигна.

Неприятни събития белязаха последните минути от мача. Стигна се и до физически сблъсъци, а българинът дори се намеси в опит да успокои наставникът на Нортийст Юнайтед - Авраам Грант. Впоследствие треньорът бе изгонен от резервната скамейка.

В крайна сметка двубоят завърши с победа за Керала. Тимът вече има 24 точки и е само на една от четвъртия Джамшедпур.