Атанас Курдов игра като титуляр за казахстанския футболен клуб  Астана при загубата с 0:3 от Актобе в мач от 31-ия кръг на  местното първенство. Въпреки поражението обаче, воденият от  българския специалист Станимир Стоилов няма как да загуби  титлата до края на шампионата.

Астана загуби, но това беше отличен шанс за Стоилов да тества  възможностите на голяма част от неизявилите се до момента  младежи в тима. Петима от тях дебютираха, като 20-годишният Ринат Хайрулин дори попадна в титулярния състав за Астана и  изигра целия мач.

18-годишният халф Владислав Мендибаев също  беше сред стартовите 11, но в 78-та минута беше заменен от  20-годишния Павел Халезов. Исламбек Кулекенов, също на 20, влезе в игра в 86-та минута, а година по-младият Адил Балгабаев влезе в последните секунди.

Актобе реши мача още през първото полувреме, когато точни бяха  Олексей Антонов и Асхат Тагиберген. Марат Хайрулин пък оформи  крайното 3:0 с попадение в добавеното време./БТА