Астана на Станимир Стоилов победи с 3:2 Спартак Москва, където играе българският национал Ивелин Попов. Двата тима се срещнаха в контрола в Дубай, където се подготвят.

Мъри Стоилов: Чакам повече от година парите си от Астана

Футболист на годината за България бе сред титулярите в състава на руския шампион. Попов игра през първите 45 минути, а на почивката бе сменен, когато Спартак вече губеше с 0:2. Попаденията бяха дело на Станоевич и Томасом в 19-ата и 32-ата минута.

Деспотович вкара третото попадение на сметката на Астана в 74-ата. В последните 10-ина минути руснаците реализира две попадения. Куинси Промес от дузпа и Педро Роча бяха точни за московчани, а с головете си в 79-ата и 89-ата оформиха крайния резултат.

След края на двубоя Спартак и Ивелин Попов потеглиха към Русия, за да продължат подготовката си за 1/16 финалните мачове от Лига Европа срещу Атлетико Билбао.