Отборът на Амкар Перм застрашително започна да поглежда към зоната на изпадащите отбори в руското първенство, след като загуби с 0:2 от Сатурн. Както обикновено, тримата българи в състава – Георги Пеев, Захари Сираков и Мартин Кушев, започнаха като титуляри срещата.

Георги Пеев обаче трябваше да напусне терена още в 42-та минута на мача, след като получи контузия. Въпреки опитите на неговите съотборници тимът от Перм не успя да опази мрежата си.

В 52-та минута Ангбва с чудесен удар разстреля вратаря на Амкар и прати топката в горния ляв ъгъл на мрежата. В 68-та Дмитрий Лосков увеличи преднината на 2:0.

По този начин Амкар Перм записа 12-та загуба от началото на сезона в Русия, поради което заема 13-о място и се намира само на две точки над чертата на изпадащите тимове. До края на шампионата остават пет кръга.

В друг мач от кръга Спартак Налчик успя да се опъне на ЦСКА Москва и измъкна точка при равенството - 1:1.