Амкар Перм се наложи, макар и трудно, с 2:1 над втородивизионния КАМАЗ в контролна среща, която се игра в руския град Набережние Челни. Едно от попаденията за победителите реализира бившият футболист на Левски Жеан Карлос.

От четиримата български футболисти, които носят екипа на Амкар, в игра през първото полувреме се появи единствено Георги Пеев. Капитанът Мартин Кушев и Захари Сираков, които се оплакват от контузии след последния шампионатен мач, пропуснаха спаринга, както и Димитър Телкийски, който през зимата почти сигурно ще напусне отбора.

Домакините от КАМАЗ поведоха в резултата чрез Гогниев в 45-та минута. Едва в края на мача гостите от Перм успяха да обърнат резултата. След почивката в игра влезе Жеан Карлос, който в 86-та минута изравни. Броени секунди след това Афанасиев изведе своите напред за крайното 2:1.