Капитанът на Лацио Томазо Роки вече може да се похвали, че е един от най-резултатните играчи в историята на клуба, след като снощи заби своя гол номер 100 с небесносиния екип.

При победата с 3:0 като гост на Каляри, Роки вкара третото попадение за успеха в 84-ата минута, само четири минути, след като влезе в игра на мястото на направилия две асистенции в двубоя Джибрил Сисе.

34-годишният нападател вкара победния гол след заучено изпълнение на пряк свободен удар, изпълнен от Кристиан Ледесма, след който се оказа очи в очи срещу вратаря.

Томазо Роки дойде в Лацио от Емполи през 2004 година за 4 милиона евро, а първото си попадение за орлите отбеляза на 22 септември 2004-а за победата с 2:0 над Бреша. Роки има 221 мача и 100 гола с фланелката на римляните.