Отборът на Лацио записа четвърта поредна победа като гост, надигравайки Каляри с класическото 3:0. Головете за победителите реализираха Сенад Лулич, Мирослав Клозе и Томазо Роки. Поражението пък бе първо за Каляри у дома от началото на първенството в Италия.

„Римските орли“ имаха нужда от трите точки, за да останат на втората позиция в класирането с еднакъв брой точки с Удинезе.

Тимът на Каляри, който бе допуснал само един гол във вратата си като домакин, започна силно мача, но с два бързи гола в края на първото полувреме, футболистите на Лацио взеха нещата в свои ръце.

Първо Лулич откри в полза на гостите в 39-ата минута, а Мирослав Клозе даде спокойствие на своя тим минута преди края на първото полувреме.

През втората част, появилият се като смяна Томазо Роки оформи крайното 3:0 в полза на Лацио. Така Лацио остана на третото място във временното класиране, с равен брой точки – 18 с втория Удинезе. Каляри пък се смъкна до 9-ото място.