Фиорентина и Рома завършиха при равенство 2:2 двубоя в обедния неделен двубой от Серия А.

Виолетовите на два пъти повеждаха в резултата, но гостите на два пъти изравняваха с попадения на капитана Франческо Тоти, който във втора поредна среща вкара два гола, след като в предния кръг донесе на вълците победа с 2:0 в дербито в Лацио.

Флорентинците откриха резултата в 22-ата минута с гол на Адриан Муту, който се възползва от асистенция на Хуан Мануел Варгас..

В 27-ата минута Джон Арне Рийзе падна в наказателното поле на домакините и в четвърти мач поред бе свирена дузпа за Рома, а Тоти бе точен от бялата точка и направи 1:1.

Джалоросите са отборът, който е получил най-много дузпи през този сезон в Калчото - 9.

Фиорентина поведе отново в 35-ата, когато след ъглов удар Муту намери с глава Алесандро Гамберини и той отблизо прониза Дони.

В 37-ата минута защитата на джалоросите отново се пропука при изпълнение на корнер, но късметът бе на страната на римляните и ударът на Адриан Муту с глава нацели напречната греда.

Вълците изравниха отново чрез Франческо Тоти в 53-ата минута, който с плътен удар от пеналта простреля Артур Боруц за крайното 2:2.

Така след 30-ия кръг Рома ще остане на 6-а позиция с 50 точки, докато Фиорентина е на 9-о място с 41.