Рома победи 4:2 Дженоа като гост, въпреки че губеше с 0:2 след първия четвърт час на последния двубой от осмия кръг в Серия А.

Генуезците бързо дръпнаха с голове на словака Юрай Кучка в седмата минута със страхотен удар извън наказателното поле и на сърбина Бошко Янкович в 15-ата.

Играчите на Зденек Земан обаче показаха характер и успяха да изравнят още преди почивката с попадения на капитана Франческо Тоти в 27-ата и на Пабло Освалдо в 44-ата.

Вълците направиха обрата пълен в 56-ата, когато поведоха с 3:2 с втория гол на Освалдо в мача. Младият аржентинец Ерик Ламела оформи крайното 4:2 в 83-ата минута.

Победата на стадион Луиджи Ферарис изкачи Рома на пето място в Калчото с актив от 14 точки. Отборът на Дженоа, който не успя да спечели в четвърти пореден мач, е на девета позиция с девет точки.