Наполи постигна започна с победа новия сезон в Серия А, след като се наложи като гост над Чезена с 3:1.

За победителите се разписаха Есекиел Лавеци в 3-ата минута, Уго Кампаняро в 67-ата и Марек Хамшик в 87-ата.

Роберто Гуана бе точен за Чезена в 24-ата минута. Домакините играха с човек по-малко на терена, след като в 55-ата минута червен картон получи Йоан Беналюн.

Наполи, който е участник в групите на Шампионската лига през този сезон, имаше превъзходство през целия двубой, а в края му Горан Пандев уцели гредата, а Хамшик не успя да се разпише за втори път.

Сезонът в Италия започна директно с мачовете от втория кръг, след като първия бе отложен заради стачка на футболистите.

В петък шампионът Милан завърши 2:2 с Лацио. Днес в по-интересните срещи Ювентус играе с Парма, Рома е домакин на Каляри, а Интер гостува на Палермо.