Вихрено започна новия сезон в Серия А. Милан и Лацио откриха кампанията в Италия с атрактивното 2:2 в първия мач от 2-ия кръг. Откриващият кръг бе отложен заради проблемите между футболистите и клубовете на Апенините.

Гостите излязоха напред резултата с дебютното попадение на Мирослав Клозе в Калчото. „Орлите” удвоиха чрез друг дебютант Джибрил Сисе. Двете попадения за „росонерите” върнаха Златан Ибрахимович и Антонио Касано.

източник: снимки: Reuters

Милан започна защитата на титлата си без Джанлука Дзамброта, Кларънс Зеедорф, Робиньо, Матьо Фламини, Филип Мексес и Тайе Тайво. Алберто Акуилани записа своя дебют, а Антонио Касано се пребори с Алешандре Пато за мястото до Златан Ибрахимович в атаката.

Лацио също излезе с няколко промени, след като Лорик Кана, Стефан Раду, Джузепе Скули и Мариус Станкевичиус не можаха да вземат участие в срещата. Имаше съмнения дали Клозе ще може да играе след двубоя за Германия, но в крайна сметка ветеранът бе на линия. Той бе подкрепян от Ернанес, Стефано Маури и Джибрил Сисе.

Столичани откриха резултата в 12-та минута. Маури пусна към Клозе, който с първото докосване напълно обърка Неста, след което с академичен завършващ удар вкара за 1:0. В 21-та минута гостите удвоиха. Маури бе оставен без опека, центрира отлично, а с глава Сисе вкара за 2:0.

Няколко минути по-рано, Дженаро Гатузо получи контузия и бе заменен от новото попълнение на Милан Марк Ван Бомел.

До края на полувремето, Милан се върна в мач. В 29-та минута Акуилани намери прекрасно Касано, който подаде към Ибрахимович и шведът реализира за 1:2. Само четири минути по-късно – в 33-та – домакините изравниха за 2:2 чрез Касано, който вкара с глава след изпълнение на корнер.