Отборът на Наполи излезе на второ място в класирането на Серия А след трудна победа с 1:0 като гост на Дженоа.

Единственият гол падна в 25-ата минута на срещата, когато Валтер Гаргано асистира към Марек Хамшик и словакът прати топката в мрежата на Едуардо.

Микеле Пациенца от гостите бе изгонен пет минути преди края за втори жълт картон, но това не повлия на крайния резултат.

В срещата имаше само три точки удара в рамките на вратите – един за генуезците и два за неаполитанците, единият от които бе обаче точен.

Наполи събра 30 точки и излезе на второ място, изпреварвайки Лацио, с който имат еднакъв точков актив и голова разлика от плюс 7 попадения.

Възпитаниците на Валтер Мацари са вкарали 25 гола, докато римляните, които са с мач по-малко, са се разписвали само 20 пъти. Лидер с 33 точки е Милан, който в ранния неделен мач е гост на Болоня.