Валери Божинов игра 11 минути при загубата с 1:3 на Парма като гост на Палермо в среща от 16-ия кръг на Серия А.

Дуковете изненадващо поведоха с гол на Алесандро Лукарели в седмата минута, а Маурисио Пиния изравни за домакините в 51-ата минута.

Капитанът на сицилианците Фабрицио Миколи направи обрата пълен в 61-ата минута, а в 79-ата Божинов влезе в игра на мястото на Стефано Мороне.

Минута преди края Кристиян Дзакардо си вкара автогол и оформи крайното 3:1 в полза на Палермо, което изкачи розовите на пето място с 26 точки. Парма е на 15-а позиция с 18 точки.

В друг съботен Удинезе победи с 2:1 Фиорентина с голове на Пабло Армеро в 63-ата и Антонио Ди Натале в 80-ата минути, след като Марио Сантана бе дал преднина на гостите от Флоренция в 31-ата минута.