Милан направи нов разочароващ мач от началото на сезона, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Парма в мач от шестия кръг на Серия А.

По този начин „росонерите“ са на незавидната 9-а позиция с едва 7 точки, на 6 зад лидера Ювентус, който е и с мач по-малко. Парма пък се изкачи на 11-о място с 6 точки.

През първото полувреме Милан имаше сериозно териториално преимущество, но стигна едва до един удар във вратата, което бе крайно недостатъчно за откриване на резултата.

Закономерното все пак се случи в 50-а минута, когато Боян Къркич намери добре откъсналия се от своя пазач Ел Шаарави, който вкара за 1:0 с удар между краката на Миранте.

След попадението мачът стана доста по-интересен и в следващите минути се откриха положения и пред двете врати.

Парма успя да изравни в 66-а минута с гол, дело на Даниеле Галопа след заучен пряк свободен удар. Джанлука Мусачи чукна топката към Галопа, който от границата на наказателното поле с мощен удар с левия крак прокара топката под скочилата стена, за да влезе в долния десен ъгъл.

До края на мача Милан така и не успя да стигне до победата и в крайна сметка двата отбора поделиха по една точка.

szólj hozzá: Parma vs Milan 1:1 MATCH HIGHLIGHTS