Отборът на Лацио записа победа с 2:0 над Пескара в мач от 26-я кръг на Серия А. След последното тежко поражение на „орлите“ с 0:3 от Сиена, отборът показа, че ще продължи да търси челно място в класирането. Аутсайдерът Пескара се оказа чудесен вариант, който да вдигне самочувствието на момчетата на Владимир Петкович.

Още преди почивката Лацио си гарантира чудесна преднина. В 29-та минута на срещата Сенад Лулич върна топката от наказателното поле на неговата граница, където Стефан Раду преодолявайки защитник на съперника, с мощен удар откри за 1:0.

В 35-та минута асистентът за първия гол Сенад Лулич реализира красиво попадение. Босненският защитник стреля неспасяемо и отдалеч за 2:0.

С успеха Лацио успя да изпревари Милан във временното класиране и зае 3-о място с 47 точки. Лидер е Ювентус с 58, следван от Наполи с 52. Пескара е в зоната на изпадащите – 18-а позиция с 21 точки.

szólj hozzá: Lazio vs Pescara 2:0 MATCH HIGHLIGHTS