Ювентус победи като домакин Фиорентина с 1:0 в първия мач от междинния кръг в Серия А и излезе начело в класирането.

Бианконерите поведоха в резултата в 13-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Артуро Видал шутира опасно, вратарят Артур Боруц изби, но топката попадна в Леонардо Бонучи, който отблизо я прати в опразнената врата.

Фиорентина изравни в 58-ата след гол на Стеван Йоветич, който се възползва от асистенция на Хуан Мануел Варгас и с хубав удар от дъгата на наказателното поле прехвърли излезлия леко напред Марко Сторари.

Ювентус стигна до успеха в 65-ата минута, когато Симоне Пепе изведе Алесандро Матри зад отбраната на виолетовите и той простреля Боруц за крайното 2:1.

Така Юве събра актив от 16 точки и изпревари на върха Удинезе (15 точки) и Лацио (14 точки), които утре играят съответно срещу Наполи в Неапол и срещу Катания в Рим.