В късния съборен мач от 34-ия кръг на Серия А на Ювентус завърши 2:2 у дома с Катания, въпреки че водеше с 2:0 до 81-ата минута.

Ветеранът Алесандро Дел Пиеро бе точен на два пъти за домакините - в 19-ата минута от дузпа и в 38-ата.

Луиджи Дел Нери обаче замени Дел Пиеро четвърт час преди края и от там започнаха тежките моменти на бианконерите.

Сицилианците, в чийто тим играха цели 9 аржентинци под ръководството на сънародника им Диего Симеоне,стигнаха до точката след два късни гола в последните 10 минути.

Първо точен бе Алехандро Гомес в 81-ата минута, а в последните секунди на добавеното време, в 95-ата минута Франческо Лоди направи 2:2.

Така Ювентус направи още по-сложна задачата си да се класира за Лига Европа, като четири кръга преди края изостана на три точки от шестия Рома.