Палермо победи у дома претендента за титлата Наполи с 2:1, а Интер срази тима на Лацио със същия резултат в две от най-интересните срещи от 34-ия кръг на Серия А.

В друг двубой Валери Божинов се появи в игра за Парма при успеха с 2:0 над Удинезе. Българският нападател влезе в 64-та минута на мястото на Джовинко. Двете попадения обаче бяха дело на Амаури в 13-та и 90-та минути. Удинезе пък остана с човек по-малко, след като Инлер си изкара втори жълт картон в 21-та минута.

Звездата на Наполи Единсон Кавани се разписа за гостите още във 2-та минута от дузпа. Домакините от Палермо обаче обърнаха мача, след попадения на Балцарети и Бово. Първият вкара за 1:1 в 38-та минута, а вторият донесе успеха за своя тим след отлично изпълнена дузпа в 45-та минута.

Интер се възползва от грешката на своя конкурент и се изкачи на второто място в класирането. Момчетата на Леонардо спечелиха с 2:1 домакинството на Лацио. Жулио Сезар бе изгонен в 22-та минута с директен червен картон, след като направи дузпа, която бе вкарана от Мауро Сарате е 24-та минута. Уесли Снайдер обаче изравни в 40-та минута, а головата машина Самуел Ето`о донесе трите точки за Интер с попадението си в 53-та минута. Силите на терена бяха изравнени в 66-та минута, когато червен картон получи Стефано Маури.

В крайна сметка, Милан ще може да дръпне на върха с осем точки, ако победи по-късно днес при гостуването на Бреша. Интер пък е вече втори с 66 точки, Наполи заема третата позиция с 65 точки. Милан в момента има актив от 71 точки.

Всички резултати в Италия от днес: Рома – Киево 1:0, Бари – Сампдория 0:1, Болоня – Чезена 0:2, Каляри – Фиорентина 1:2, Дженоа – Лече 4:2, Интер – Лацио 2:1, Палермо – Наполи 2:1, Удинезе – Парма 0:2.