Гол в продълженията на Матиа Дестро донесе победата на Рома с 1:0 над Фиорентина и по този начин "джалоросите" си осигуриха място на полуфиналите за Купата на Италия.

Мачът на "Артемио Франки" бе много важен и за двата отбора, които започнаха 2013 година слабо и се надяваха на добро представяне за Купата.

Домакините започнаха по-добре мача, но постепенно Рома намери своя ритъм. В края на първото полувреме "виолетовите" бяха много близо до гола. Алберто Акуилани изпълни перфектно пряк свободен удар, излъга вратаря, но топката уцели напречната греда.

През втората част положения и пред двете врати не липсваха, но гол така и не падаше и се стигна до продължения.

В 96-а минута гол най-сетне падна. Пянич центрира ниско от близко разстояние към Дестро, който засече топката и реализира единственото попадение в мача.

До края на продълженията Фиорентина безуспешно се опитваше да стигне до изравнителен гол, а мачът се изнерви доста. Родриго Тадей получи втори жълт картон за задържане срещу Борха Валеро 10 минути преди края, а в 117-а минута Додо и Куадрадо се спречкаха остро, което доведе до изгонването и на двамата.

На полуфинала Рома ще се изправи срещу Интер. Първият мач е в Рим на 23 януари, а реваншът е седмица по-късно.