Верона победи с 2:0 като гост Аталанта в късния съботен мач от деветия кръг на Серия А. Головете вкараха Велоси и Закани.

В 18-ата минута къс пас от Запата намери Иличич в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

В 34-ата Алехандро Гомес мина през няколко защитници в пеналтерията и пробва да прати топката в горната част на вратата, но Силвестри бе на висота.

В 53-ата минута Мигел Велосо пое коженото кълбо и шутира от границите на наказателното, но удари гредата.

120 секунди по-късно Запата засече от корнер с глава, но Силвестри отново спаси.

В 60-ата минута Рафаел Толой извърши нарушение в наказателното поле и Верона получи дузпа. Мигел Велосо се засили от бялата точка и матира Голини в горния десен ъгъл.

Вторият, фатален и финален удар в двубоя дойде в 83-ата минута, когато Матия Закани бе на точното място в точното време и покачи на 2:0 с плътен изстрел по земя в близост до дясната греда.

По този начин домакините се смъкнаха на осмото място с 14 точки, а Верона се изкачи на шестото с 15.