Удинезе и Наполи направиха неизгодно и за двата тима равенство 2:2 в битката за третото място в Серия А, което е последното през този сезон, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Така двата тима останаха съответно на четвърти и пети с равен актив от 47 точки, докато най-печеливш от хикса на Стадио Фриули се оказа отборът на Лацио, който запази третата си позиция с 48 точки.

Домакините от Удинезе дръпнаха с 2:0 с голове на Джампиеро Пинци в 28-ата минута и капитана Антонио Ди Натале в 52-ата, но останаха с човек по-малко в 60-ата минута, когато Диего Фабрини получи втори жълт картон и бе изгонен.

Гостите от Неапол се възползваха от численото си предимство и след нарушение на Домици получиха право да изпълнят дузпа в 75-ата минута, но Единсон Кавани пропусна от бялата точка.

Кавани се реваншира за пропуска си и бързо заби два гола – в 81-ата и 85-ата минута, с които донесе точката на борбения тим на Наполи.