Българският национален Александър Тонев изигра 55 минути при поражението на тима му Кротоне от Наполи с 1:2 в двубой от 9-ия кръг на Серия А.

Тонев опита мерника си в 11-ата минута на двубоя, но не сполучи. В 17-ата минута гостите откриха резултата с попадения на Кайехон.

Наполи остана с човек по-малко след като в 31-ата минута Габиадини беше изгонен.

В 33-ата минута независимо от намаления състав Наполи удвои преднината си с попадение на Максимович.

В 55-ата минута Тонев отстъпи мястото си на Нванкво. До края на двубоя домакините стигнаха до намаляването на резултата с гол на Роси.

След поражението Кротоне остана на последното място в класирането с актив от 1 точка, а Наполи е на 3-ото място със 17 точки.

Емполи и Киево завършиха 0:0, а Торино и Лацио завършиха 2:2.

В зрелищен мач Фиорентина победи като гост Каляри с 5:3, след като в един момент от двубоя губеше с 0:1.