Дженоа постигна важна победа в битката си за оцеляване в Серия А, но мачът с Киево не беше толкова щастлив за родния национал Андрей Гълъбинов. "Грифоните" надделяха с 1:0, но загубиха българина заради травма.

Гълъбинов се контузи малко преди почивката, като разтегна лошо бедрен мускул. Още до края на деня той ще мине медицински прегледи, след които ще се разбере след колко време ще се върне на терена.

Този проблем обаче едва ли ще му позволи да играе отново минимум до края на месеца. Иначе на негово място на терена се появи Джанлука Лападула, който се запомни с асистенцията за победното попадение.

А то падна в продължението на двубоя. В 91-та минута Лападула отклони с глава топката на границата на наказателното поле, където Диего Лаксалт с мощно воле щеше да скъса мрежата за 1:0.

След тази развръзка Дженоа диша далеч по-спокойно в борбата за оцеляване със своите 27 точки, докато Киево е с 22 малко над чертата на изпадащите. Последен под нея е СПАЛ със 17.