Сампдория разби гостите от Удинезе с 4:0 в двубой от 21-ия кръг на Серия А. Звездата на Самп Фабио Куалярела записа името си редом до легендата Габриел Батистута. Куалярела вкара два гола от дузпи за победата на и по този начин реализира попадение в 11-и пореден мач в италианската Серия А, с което изравни постижението на Батистута от сезон 1994/95 с екипа на Фиорентина.

През настоящата кампания Куалярела има 19 мача и 14 гола в калчото.

Куалярела, който след броени дни навършва 36 години, изравни рекорда на Батистута в 33-ата минута, когато откри резултата от дузпа. В 56-ата минута отново той бе точен от бялата точка за 2:0. Последва попадение на Карол Линети за 3:0, а крайния резултат оформи Маноло Габиадини, който се разписа след асистенция на Куалярела.

Победата е първа за Сампдория в последните три мача и с нея тимът се изкачи на пета позиция в таблицата преди останалите мачове от кръга с актив от 33 точки. Удинезе е на 15-ото място с 18 точки.