Сампдория записа втора поредна победа в Серия А, като разгроми навън Фрозиноне с красноречивото 5:0. Очевидно гръмкия успех (3:0) срещу Наполи отпреди паузата за националните отбори все още е извор на вдъхновение за хората на Марко Джампаоло, в чиито редици отново блестяха нападателите Грегоар Дефрел и Фабио Куалярела. Французинът се отчете с 2 попадения, а опитният Куалярела регистрира гол и асистенция.

Вихрушката на генуезци стартира като лек бриз в 10-ата минута, когато при отлична триходова атака Едгар Барето получи до аутлинията отдясно в пеналта и пусна успореден пас, който Куалярела чевръсто засече в мрежата от непосредствена близост – 1:0.

Истинският екшън се разрази след почивката. Не бяха изминали и 2 минути игра от втората част, когато Куалярела показа завидна скорост за своите 35 години и получи извеждащ пас отдясно. Ветеранът центрира като по учебник към точката на дузпата, а там Джанлука Капрари нанесе страхотно воле право към долния ляв ъгъл – 2:0.

В 54-ата Самп направи резултата класически. Централният бранител Йоаким Андерсен метна дълъг пас за Дефрел, който напредна от фланга към дъгата, елиминира съпротивата на двама съперници, а после с премерен удар отбеляза точно до лявата греда – 3:0.

Четвъртият гол в мрежата на клетите домакини дойде 7 минути преди края на редовното време, когато Давид Ковнацки сам си изпроси и изпълни дузпа. Полякът беше категоричен и с изстрел в долния десен ъгъл прати вратаря в обратната посока – 4:0.

Крайният резултат стана факт в 86-ата минута, когато Гастон Рамирес майсторски овладя на гърди дълго подаване в наказателното поле и не понечи да играе сам, а даде успореден пас, за да остави Дефрел пред зейналата врата – 5:0.

Във временното класиране Сампдория заема 4-о място с 6 точки, колкото имат още Фиорентина и СПАЛ. Фрозиноне е предпоследен с 1 реми и 3 загуби, като още няма отбелязан гол (0:10 голова разлика). Под „канарчетата” е единствено Киево, от чийто актив административно бяха отнети 3 точки.