Отборът на Рома направи грешна стъпка още във втория кръг на Серия А, след като изпусна преднина от два чисти гола, за да завърши 2:2 при визитата си на Каляри. Диего Пероти откри за „вълците“ още в 6-ата минута, а в последната минута на първата част Кевин Строотман покачи на 2:0.

Помислили, че всичко в мача е решено, през втората част гостите от столицата допуснаха два нелепи гола, които им костваха двете трите точки в срещата. Марко Бориело откри десет минути след подновяването на играта, а малко преди последния съдийски сигнал Марко Сау оформи крайното 2:2.

Това първата точка за Каляри, чийто тим стартира кампанията в Италия със загуба от Дженоа с 3:1.

Именно тимът от Генуа е изненадващият лидер след втория кръг на Серия А. Днес Дженоа победи с 3:1 отбора на Кротоне като гост и събра пълен актив от шест точки. Шампионът Ювентус, Сампдория и Сасуоло също имат по толкова, но головата им разлика е по-лоша.

След разочароващото начало за Фиорентина, днес „виолетовите“ записаха успех над Киево. Победата обаче не дойде никак леко за домакините, които се наложиха със скромното 1:0. Голът бе дело на Карлос Санчес.

Най-изразителната победа в неделния ден в Серия А дойде в Торино, където едноименният тим се разправи с Болоня, побеждавайки с 5:1.