Палермо победи Катания с 3:1 в първия мач от 14-тия кръг на Серия А. По този начин сицилианците, които се представят много неубедително от началото на сезона, взеха глътка въздух и напуснаха зоната на изпадащите.

Палермо отново показа, че явно този сезон ще разчита основно на домакинските си мачове, за да трупа точковия си актив и продължи серията си без загуба на собствен терен.

Резултатът бе открит още в 10-а минута, когато точен бе Фабрицио Миколи. Първата част приключи при минимален аванс за Палермо, но веднага след подновяването на играта домакините удвоиха преднината си чрез Йосип Иличич.

Иличич реализира втория си гол в 60-а минута и по този начин уби интригата в двубоя. До края Катания все пак успя да стигне до почетен гол, дело на Франческо Лоди в 70-а минута.

В класирането преди изиграването на другите мачове от кръга Палермо се изкачи на 14-о място с 14 точки, а Катания е на седма позиция с 19.