Палермо с Ивайло Чочев записа първа победа от началото на февруари насам в италианския шампионат. Палермо победи като домакин Фиорентина с 2:0 в 34-я кръг на Серия А и запази теоретични шансове да остане в елита като натрупа 19 точки 4 кръга преди края на сезона.

Тимът на Палермо прекъсна серия от 10 двубоя без победа. Отборът на Фиорентина пък е осми във временното класиране с 55 точки.

Ивайло Чочев бе титуляр и записа цял мач като асистира за второто попадение на Палермо. Голът за 2:0 за Палермо падна в 91-ата минута, когато Хайтам Алесами. Преди това в 32-ата минута Алесандро Диаманти откри за 1:0 за домакините.

Гостите пропуснаха добър шанс за изравняване в 43-ата минута, когато Йосип Иличич стреля от средно разстояние но прати топката над вратата.

В 74-ата Фиорентина пропиля нова възможност, а в 88-ата остана с човек по-малко след втория жълт и съответно червен картон за Давиде Астори.