Наполи не допусна изненада и победи Кротоне с 3:0 в мач от 28-ия кръг на Серия А. Неаполитанци не срещнаха никакви проблеми срещу скромния съперник като завършиха мача с впечатляващите 82% владеене на топката.

След като направиха доста пропуски в началните 30 минути, домакините откриха резултата в 32-ата минута след гол на Лоренцо Инсиние от дузпа, отсъдена за нарушение на Марио Самприси.

Малко по-късно Леонардо Паволети бе близо до второ попадение, но Алекс Кордас спаси по блестящ начин.

Нови пропуски на Наполи белязаха началото на втората част, а отново дузпа донесе попадение за тима на Маурицио Сари.

Отново Самприси предизвика отсъждането, а Дрийс Мертенс реализира за 2:0 в 66-ата минута.

В 70-ата пък всичко бе ясно след трети гол за домакините. Жоржиньо изведе Инсиние в наказателното поле, а нападателят с прецизен удар оформи крайното 3:0.

В класирането поне временно Наполи е на второ място с 60 точки, на една пред Рома, който е с мач по-малко. Кротоне е на 19-а позиция с 14 точки.