Отборът на Наполи победи Сасуоло като гост с 1:0 в мач от петия кръг на италианското първенство. Двата тима изиграха равностоен двубой, без много сериозни опасности пред двете врати. И двата отбора се опитаха да наложат контрол върху срещата, но не успяха, а единственото попадение на Хосе Кайехон донесе трите точки за гостите.

Голът падна в 28-ата минута, след като Кайехон се възползва по най-добрия начин от пас на Гонсало Игуаин и вкара в долния десен ъгъл на вратата на домакините. Две минути преди това пак Хосе Кайехон имаше възможност, то пропусна да открие.

Наполи

източник: БГНЕС

В края на двубоя Леонардо Паволети от Сасуоло можеше да изравни, след като засече топката с глава, но стреля в дясно от вратата на Наполи.

За Наполи това бе втора победа за сезона, а отборът се изкачи на осма позиция в класирането със 7 точки, докато Сасуоло остава без пълен успех и с актив само от 3 точки е на дъното във временното подреждане.

Наполи

По-късно играят: Чезена – Милан, Интер – Каляри, Киево – Емполи, Торино – Фиорентина, Дженоа – Сампдория.